Obrazek w tle z ludźmi

WARSZTATY UWRAŻLIWIAJĄCE Z FUNDACJĄ FOR EDU

13.10.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Kronika

We wrześniu Kreatywnia gościła Fundację FOR EDU, dzięki której mieliśmy okazję poprzez udział w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez przesympatycznego p. Krzysztofa, spędzić czas na poznawaniu codzienności osób niepełnosprawnych. 👩‍🦽👨‍🦯

Podczas warsztatów, dzięki doświadczeniu założenia opaski zaciemniającej, specjalnych okularów symulujących wady wzroku, użyciu białej laski, wózka inwalidzkiego czy słuchawek imitujących problemy ze słuchem, mieliśmy okazję zrozumieć codzienne trudności z jakimi borykają się osoby ze szczególnymi potrzebami.

Dzięki udziałowi w ciekawych zajęciach uzyskaliśmy też wiele cennych wskazówek dotyczących zasad savoir-vivre w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami.

Podczas kolejnych zajęć odwiedził nas p. Krzysztof- dogoterapeuta ze swoimi psami, Urwisem i Uszatkiem, który przybliżył nam specyfikę pracy dogoterapeuty oraz pracy czworonogów. Uszatek🐶 jest bardzo sympatycznym psem przewodnikiem, natomiast Urwis 🐶to już emerytowany pies terapeutyczny. Nasi bohaterowie na co dzień służą jako wsparcie w leczeniu chorób ciała i umysłu. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, że odpowiednio przeszkolone psy mogą znacząco wpłynąć na poprawę samopoczucia zarówno dorosłych, jak i dzieci.

💗Serdecznie dziękujemy Fundacji FOR EDU za przekazanie cennej wiedzy i doświadczenia oraz uwrażliwienie na potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami.💗