Obrazek w tle z ludźmi

POMAGAMY!!!

25.02.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Dla rodziców

Drodzy Rodzice!

W związku z inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka we współpracy z Centrum Usług Społecznych, jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Myślenickim Klubem Wolontariatu informuje o rozpoczętej zbiórce artykułów spożywczych, artykułów higieny osobistej, ubrań oraz koców dla poszkodowanych w wyniku działań wojennych mieszkańców Ukrainy.Zbiórka prowadzona będzie od jutra, tj. od piątku 25 lutego do poniedziałku 7 marca (włącznie).

Punkty zbiórki:

-Centrum Aktywności Lokalnej Myślenice, Rynek 27,(pn.-czw.: 8:00-18:00, pt.: 7:00-15:00).

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, ul. Słowackiego 82, (pn. 7:00-17:00, wt.-pt.: 7:00-15:00).

Remizy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Myślenice (pn.-pt.: 17:00-19:00 oraz sb.-ndz. 9:00-11:00).

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach przyjmuje zgłoszenia dotyczące możliwości nieodpłatnego udostępnienia miejsc schronienia dla uchodźców z Ukrainy pod numerami telefonów: 519 541 549 lub 12 272 19 98 wew. 108.

Z myślą o potrzebach dzieci, dorosłych osób i seniorów poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie przedstawiamy przykładową listę produktów niezbędnych:

Produkty spożywcze (należy wybierać te z dłuższą datą przydatności do spożycia, nie wymagające specjalnych warunków przechowywania):woda w małych i dużych butelkach, konserwy rybne i mięsne z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, dania instant, makaron, ryż, kasza, mleko w proszku, cukier, dania w słoiczku dla dzieci, wafle, chrupki, nutridrinki w proszku;

Produkty higieny osobistej:chusteczki nawilżające, wata, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, pasta i szczoteczki do zębów, mydła, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, ręczniki bawełniane lub z mikrofibry, podpaski;

-igły, strzykawki, plastry;

Ponadto bielizna dla dzieci, dla osób dorosłych; ubrania – zwłaszcza przeciwdeszczowe i ciepłe, koce w tym termiczne oraz śpiwory; zestawy naczyń jednorazowych i wielorazowych, środki medyczne (np. kompresy i gaziki jałowe, bandaże, woda utleniona, maseczki jednorazowe); latarki, baterie.